WYCIECZKA „WYMYSŁY POD LASEM”

08 października 2018r. wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wymysły pod lasem” na lekcję poświęconym ziemniakowi i jego historii. Wśród licznych atrakcji, tj. inscenizacja teatralna z udziałem naszych dzieci, wspólne przygotowanie poczęstunku – smażenie placków, czy kisiel gotowany na ognisku. Oglądaliśmy również zwierzęta i ich środowisko, w którym żyją. Następnie zwiedzaliśmy teren gospodarstwa, gdzie robiliśmy wykopki ziemniaka, jak również mieliśmy możliwość sadzenia batatów. W między czasie mieliśmy pyszny poczęstunek: kiełbaski z ogniska oraz przygotowany wcześniej kisiel. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, na których robiliśmy stemple z ziemniaka oraz prace plastyczne z ich udziałem.

Przy tak pięknej pogodzie nie mogło się obyć bez zawodów sportowych. Uśmiechy naszych uczniów mówiły wszystko. Po całym dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Longina Wilczyńska

Listopad 8th, 2018|