Wycieczka na stadion Legii

We wtorek – 10 października byliśmy na wycieczce na stadionie Legii. Zwiedzanie obiektów stołecznej drużyny piłkarskiej rozpoczęliśmy od spaceru wokół płyty głównej stadionu Legia Warszawa. Podczas spaceru towarzyszyła nam klubowa maskotka – duży, brązowy Miś. Pan przewodnik pokazał nam i opowiedział o najsłynniejszej kibicowskiej trybunie w Polsce czyli „Żylecie”. Po obejrzeniu murawy zostaliśmy zaproszeni na fotele drużyny piłkarskiej oraz do sektora VIPowskiego.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w press-roomie, gdzie pan przewodnik opowiedział nam o kontaktach trenera i piłkarzy z dziennikarzami. Następnie mogliśmy obejrzeć szatnię dla piłkarzy, którzy gościli w stolicy m.in. drużyna Realu Madryt z Ronaldo na czele. Przechodząc przez hol wyjściowy na murawę widzieliśmy galerię zdjęć wszystkich dotychczasowych piłkarzy Legii.
Wycieczka skończyła się zwiedzaniem muzeum, gdzie oglądaliśmy liczne puchary zdobyte przez piłkarzy, proporczyki rywali, z którymi „Legioniści” spotykali się na boisku, zdjęcia klubowego herbu i stadionu, który zmieniał się na przestrzeni lat oraz zdjęcia, koszulki z autografami, medale, nagrody najbardziej zasłużonych piłkarzy.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Szkoda tylko, że nie mogliśmy spotkać się z samymi piłkarzami i zobaczyć ich w akcji!

Październik 24th, 2017|