Wiosna!

Upragniona wiosna nareszcie jest z nami! Mimo pogody jaką mamy za oknem, dzisiaj (21 marca) rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole pojawiły się jej pierwsze oznaki: wyrosły kwiatki, pojawiły się motyle oraz przyleciały bociany.

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie uczestniczyli w wiosennej grze, przygotowanej przez panią Agnieszkę i panią Izę. Miała się ona odbyć w terenie, ale z racji niesprzyjającej pogody bawiliśmy się w budynku. Dzieci zostały podzielone na pięć drużyn. Każdej grupie został przypisany określony kolor. Uczniowie wykonali oznaczenia zespołów w postaci kwiatów w określonym kolorze. Na wcześniej przygotowanej przez dzieci planszy do gry ustawiliśmy pionki i rozpoczęliśmy grę. Zadaniem każdego zespołu było przesunięcie pionka na wcześniej wylosowane pole i odnalezienie karteczki z numerkiem ukrytym w szkole. Cała drużyna musiała dobiec do pani Agnieszki i odpowiedzieć na pytanie lub wykonać zadanie ukryte pod danym numerkiem. Dopiero po tym mogli ponownie rzucić kostką. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zabawę. Emocji było mnóstwo! Po dotarciu na metę dzieci otrzymały drobne nagrody. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą hiacynty.

Mamy nadzieję, że już niedługo znikną resztki śniegu, mocniej zaświeci słońce, a dookoła się zazieleni:)

Zdjęcia w galerii

sdr