Świąteczny czas

Okres przedświąteczny to szczególny czas. Również w szkole wprowadzamy świąteczny nastrój. W związku z tym uczniowie klasy III pod opieką wychowawcy przygotowali jasełka. Dzieci długo ćwiczyły do swoich roli. Każde z nich miało przydzieloną postać oraz określoną kwestię. W raz z rodzicami przygotowywali stroje. Po wielu próbach, uczniowie z niecierpliwością czekali na występ przed publicznością. Dnia 21 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie. Było ono trochę nietypowe. Występowały oczywiście najważniejsze postacie takie jak Maryja, Józef, Anioł, przypominające o Bożym Narodzeniu, ale również pokazane zostało co działo się w tym czasie na ziemi i wśród diabełków. Podczas przedstawienia uczniowie śpiewali mnóstwo znanych kolęd. Szkolny chór urozmaicił występ dwiema piosenkami o tematyce świątecznej. Po przedstawieniu zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: Dyktando Świąteczne organizowane w klasie II i III przez Panią Edytę Antoniuk oraz konkurs świetlicowy na ozdobę świąteczną organizowaną przez Panią Agnieszkę Bartniak. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom upominki w postaci zawieszek na choinkę, które wykonały własnoręcznie, podczas warsztatów prowadzonych przez Pani Anię.

Izabela Trąbińska

Grudzień 22nd, 2017|