Strefa rodziców

8 maja – Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

9 maja – Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

9 maja – spotkanie z pisarką p. Grażyną Bąkiewicz w Bibliotece Publicznej

w Rembertowie o godz. 12. 00 (klasa I i II)

14 maja – konkurs ortograficzny dla klas III „Wawerska wiewiórka” w Bibliotece w Marysinie (naszą szkołę reprezentuje Michał i Mieszko)

20 maja – konkurs recytatorski „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” we WCIES

——–

KWIECIEŃ w naszej szkole:

1 kwietnia – wyjazd na lekcję w IPN zatytułowaną Szeregowy Wojciech Miś. Historia niedźwiedzia, który został żołnierzem.

2 kwietnia – spotkanie z pisarką – p. Justyną Bednarek – autorką książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.

4 kwietnia – warsztaty dla uczniów na temat profilaktyki przeciwpróchniczej. 4 kwietnia – finał Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego (godz. 13.00).

11 kwietnia – Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z zakresu zintegrowanych sprawności (uczniowie z klasy I, II, III)

10 kwietnia (środa) – wyjazd klasy III do Biblioteki Muzeum Warszawy na lekcję zatytułowaną Warszawa z dziecięcej wyobraźni (koszt 7 zł, wyjazd dzieci komunikacją miejską)

10 kwietnia – Dzień Otwarty dla kandydatów dla klasy O i I oraz ich rodziców

12 kwietnia – Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z zakresu matematyki (klasa II i III)

17 kwietnia (środa) – warsztaty wielkanocne w naszej szkole, ogłoszenie wyników konkursu na „Wyjątkową pisankę”

18- 23 kwietnia (czwartek – wtorek) – przerwa wielkanocna

29 kwietnia (poniedziałek) – wyjazd do Teatru Wielkiego na przedstawienie „Bajko, gdzie jesteś?”

30 kwietnia – 3 maja – dni wolne od zajęć dydaktycznych

————————-

Plan wydarzeń szkolnych na MARZEC 2019

8 marca – szkolne obchody Dnia Kobiet

12 marca – Ogólnopolski Dzień Matematyki w tym roku szkolnym przebiegający pod hasłem „Matematyka dzika” – gry i zabawy matematyczne; ogłoszenie szkolnego konkursu plastycznego „Matematyka jest piękna”

13 marca – Dzień Otwarty dla kandydatów dla klasy O i I oraz ich rodziców; prezentacja nagrania powitalnej piosenki nagranej przez naszych uczniów

20 marca – etap dzielnicowy konkursu matematycznego „Mała olimpiada matematyczna” dla klas II i III (naszą szkołę reprezentuje czterech dzielnych chłopców: Maciek Natkański i Jaś Wachulec z klasy II oraz Michał Obarski i Staś Kosicki z klasy III – już teraz trzymamy za Was kciuki)

21 marca – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

21 marca – I Dzień Wiosny, quizy, zabawy i ogólna radość z nastania nowej pory roku i znaku, że upragnione wakacje są coraz bliżej 😉

22 marca – Olimpusek – konkurs z języka angielskiego dla uczniów klasy II i III 26 marca – ogłoszenie szkolnego konkursu „Wyjątkowa pisanka”

28 marca – etap szkolny Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii” dla klas II i III

A ponadto wycieczka w wyjątkowe miejsce w Warszawie …. czyli na lotnisko Chopina.

Numer konta CZESNE: 32 1020 1127 0000 1502 0290 2393

Numer konta RADA RODZICÓW: 87 1090 1056 0000 0001 2957 8160

Przypominamy o 2 racie za tegoroczny wyjazd na zieloną szkołę. Bardzo prosimy o wpłatę 500 zł do dnia 16 kwietnia, na konto RADY RODZICÓW.

1/Najbliższy wyjazd w ramach edukacji artystycznej :04.04.2018 – Centrum Nauki Kopernik

( zwiedzamy z przewodnikiem Centrum i Planetarium)

Dzieci jadą kolejką SKM z wykorzystaniem Kart Warszawiaka.

PLANY SZKOŁY NA MARZEC 2018
05 marca poniedziałek wyjazd do teatru Capitol na przedstawienie Wanna Archimedesa (wyjazd kolejką SKM)
06 marca wtorek etap klasowy Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
07 marca środa etap szkolny Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
15 marca czwartek Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
16 marca piątek dzielnicowy etap Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Udział biorą laureaci etapu szkolnego.
19-21 marca rekolekcje  ( po powrocie z kościoła lekcje odbywają się zgodnie z grafikiem)
26,27 marca olimpiada szkolna Olimpusek (kształcenie zintegrowane, język angielski)

ZIELONA SZKOŁA

Zakwaterowanie w ośrodku ROMET w Jastrzębiej Górze.

Termin wyjazdu 05-08 czerwca 2018 Koszt 700 zł

Wpłatę podzielimy na dwie części . Zaliczkę w wysokości 200 zł prosiłabym wpłacić do dnia 20 lutego ( wtorek) na konto.

Przelew proszę opisać  ” Zielona Szkoła, imię i nazwisko dziecka”

W dniach 26, 27 marca odbędzie się olimpiada Olimpusek z języka angielskiego i kształcenia zintegrowanego. Koszt każdego konkursu to 9 zł od dziecka ( kwotę należy przekazać wychowawcy klasy). Bardzo proszę zgłaszać dzieci do piątku 16 lutego.
WAŻNA INFORMACJA !
Udział dzieci jest dobrowolny, konkursy zarówno w zakresie języka angielskiego jak i kształcenia zintegrowanego mają charakter OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ.
Oznacza to, że pytania mogą wykraczać poza poziom wiedzy wymaganej w danej grupie wiekowej w szkole. W przypadku języka angielskiego konieczna jest umiejętność płynnego czytania.

INFORMACJE DLA RODZICÓW NA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2017/18

1.WYJAZDY W II SEMESTRZE W RAMACH EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

14.02.2018  – WYJAZD NA STADION NARODOWY NA WYSTAWE LEGO ( KOSZT 16 ZŁ/ OS.)

05.03.2018 – WYJAZD DO TEATRU  CAPITOL NA PRZEDSTAWIENIE „WANNA ARCHIMEDESA”

10.05.2018 – WYJAZD DO KINOTEKI ZA ZAJĘCIA  „RAZ, DWA, TRZY KLIKASZ TY…   ( ZAJĘCIA DOTYCZYĆ BĘDĄ BEZPIECZEŃSTWA W SIECI). PO ZAJĘCIACH FILM  „Mumio strażnik księżyca”, KOSZT 20 ZŁ/OS.

Wszystkie w/w wyjazdy odbywają się kolejką SKM. Dzieci korzystają z Karty Warszawiaka

PLAN   IMPREZ   SZKOLNYCH   W   DRUGIM
SEMESTRZE 2017/18

1. Edukacja artystyczna w