Pierwszy dzień wiosny

Z utęsknieniem wyczekiwaliśmy dnia 21 marca, żeby oficjalnie powitać wiosnę! Dlatego też wszyscy założyliśmy coś zielonego, niektórzy przystroili się nawet w kwiaty. Nasze powitanie wiosny zaczęliśmy od rozwiązywania dużych krzyżówek. Każda z grup miała ułożyć odpowiedzi z rozsypanych liter. Hasła dotyczyły głównie zwiastunów wiosny.

Jednym z haseł było: Marzanna. Dzieci dowiedziały się jak kiedyś wyglądały obchody topienia Marzanny. Postanowiliśmy wykonać własne i odczarować wiosnę. Podstawą naszej kukły była słoma, przystrojona w kolorowe materiały, wstążki i krepinę. Tak przygotowane Marzanny obserwowały naszą dalszą zabawę.

Następnie odbyła się gra, która wywołała wiele pozytywnych emocji u dzieci. Podzieleni na zespoły musieli wykazać się umiejętnością współpracy w grupie. Podstawą gry była plansza, którą dzieci wcześniej przygotowały. Każda z drużyn rzucała kostką i przemieszczała się na określone pole, na której znajdowała się liczba. Dana grupa miała odszukać karteczkę z tym numerem, ukrytą na terenie szkoły. Następnie cała grupa przybiegała do określonego stanowiska i tam wykonywały zadanie przypisane do wylosowanego numeru. Zabawa wywoływała wiele emocji, radości. Krzykom i ponagleniom nie było końca! Zmęczone dzieci dopytywały kiedy powtórzymy tą grę!

Na zakończenie naszego wiosennego dnia pojechaliśmy nad Wisłę z naszymi Marzannami. Pamiętając o ekologii oraz o tym, żeby nie zaśmiecać środowiska pozbawiliśmy nasze kukły wszystkich ozdobników, tak że pozostała tylko słoma. Żeby tradycji stało się zadość wrzuciliśmy Marzannę do Wisły! (USPOKAJAMY WSZYSTKICH EKOLOGÓW dzięki pomysłowym nauczycielkom Marzanna daleko nie odpłynęła i została wyłowiona- środowisko przede wszystkim:)!)

Mamy nadzieję, że wiosna szybko zachwyci nas swoimi urokami!

Marzec 21st, 2019|