Niedźwiedź Wojtek

Pierwszego kwietnia pojechaliśmy na lekcje do Instytutu Pamięci Narodowej. Poznaliśmy tam niesamowitego niedźwiedzia, który walczył podczas II Wojny Światowej. To nie prima aprilis! Mały Wojtek przez przypadek trafił do żołnierzy, schowany w worku. Powitali go radośnie, bawili się z nim, traktowali jak przyjaciela. Do czasu aż mały niedźwiedź zaczął dorastać. Okazało się, że nie stanowi zagrożenia. Tak przyzwyczaił się do ludzi, że nie chciał odejść. Odtąd Wojtek był jednym z  żołnierzy i pomagał między innymi nosząc ciężkie pociski. Uczniowie ze smutkiem słuchali o powojennych losach Wojtka.

Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o bohaterskim niedźwiedziu oraz zrobili sobie z nim zdjęcie.

sdr

Kwiecień 1st, 2019|