Święto Niepodległości w Moraczu

Dzień 8 listopada 2018r. był w naszej szkole wyjątkowy. Tego dnia braliśmy udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Na początku wzięliśmy udział w apelu, który został zorganizowany na Skwerze Niepodległości w Sulejówku. Odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy przemówienia Pana Dyrektora, a starsi koledzy złożyli pod Kopcem Współtwórców Niepodległości wieniec biało – czerwonych kwiatów.

Po powrocie do szkoły wzięliśmy udział w warsztatach pt.: „Mieszkańcy spod 11” prowadzonych przez panią z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Na zajęciach obejrzeliśmy wspólnie film animowany, po tym samym tytułem, o przyjaźni trójki bohaterów: Elzy, Aniceta i Tadzika. Podczas zajęć (robienie własnego ludzika z plasteliny, budowanie muru wokół domu itd.) próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Co losy mieszkańców spod 11 mają wspólnego z historią naszego kraju, a zwłaszcza z odzyskaniem niepodległości. Zajęcia były bardzo interesujące i dowiedzieliśmy się z nich wielu ciekawych rzeczy dotyczących naszej ojczyzny.

Na zakończenie tego świątecznego dnia uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Wysłuchaliśmy piosenki o Naszej Ojczyźnie, obejrzeliśmy krakowiaka, a następnie wszyscy razem zaśpiewaliśmy HYMN.

Na koniec czekała na nas słodka niespodzianka – BIAŁO – CZERWONY  TORT „Sto lat Niepodległej”. Wszyscy zjedliśmy go ze smakiem! Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci!!

Tekst: Katarzyna Kupiecka

Listopad 15th, 2018|