Międzynarodowy Dzień Matematyki

Wtorkowy dzień, 12 marca, był w naszej szkole wyjątkowy. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Światowym Dniu Matematyki. W tym roku uczciliśmy święto królowej nauk pod hasłem „Matematyka dzika”.

Dzień Matematyki był wspaniałą okazją, aby lekcje spędzić na grach i zabawach matematycznych. Głównym celem tych działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą.

Uczniowie klasy II i III na początku bawili się i grali w gry matematyczne w swoich klasach. Mogli się wykazać m.in. w takich grach jak bingo czy domino oraz orientacją przestrzenną w dyktandzie graficznym. Po „rozgrzewce” zabawa przeniosła się do sali gimnastycznej. Rywalizując w trzyosobowych zespołach uczniowie wzięli udział w quizie „Matematyka dzika”. Jak to z matematyką bywa, jedne zadania były proste, a nad drugimi trzeba było się nieźle „napocić”. Rozwiązując łamigłówki dzieci poznawały również ciekawostki z życia zwierząt.

Natomiast pierwszoklasiści zamienili swoją klasę w las i w parach zmagali się z zadaniami dotyczącymi zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Nagrodą za prawidłowe rozwiązania był fragment układanki. Po zebraniu wszystkich puzzli i ułożeniu zdjęcia rzadko występujących zwierzaków, uczniowie poznawali ciekawostki z nimi związane. Nic dziwnego, że po zakończonej zabawie pierwszaki nie chciały opuścić swojego klasowego lasu.

Po całodniowych zmaganiach z matematyką uczniowie zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami i dyplomami. Dzień upłynął na dobrej zabawie i przygodzie z matematyką. A najlepszym podsumowaniem są słowa jednego z uczniów: „To był najfajniejszy dzień w szkole”.

Marzec 12th, 2019|