Kreatywni uczniowie

W ramach zajęć dodatkowych prowadzonych przez Fundację: Centrum Wspierania Zdolności nasi uczniowie biorą udział w międzynarodowym programie DESTINATION IMAGINATION. Jego celem jest nauka kreatywnego rozwiązywania problemu, tworzenia innowacji oraz pracy zespołowej podczas podejmowanych wyzwań. Dzięki temu dzieci odkrywają różnorodne uzdolnienia, przełamują bariery, kształtują motywację wewnętrzną oraz zwiększają poczucie własnej wartości.

Przez cały rok drużyny pracują nad wybranym przez siebie projektem, a efekty prezentują na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, które odbywają się we Wrocławiu.

Grupa uczniów z naszej szkoły (Jagoda Woźnicka, Krystian Kufel, Antonina Machuta i Weronika Malczyk) wybrała wyzwanie techniczne „Labirynt zdarzeń”. Ich zadaniem jest stworzenie labiryntu, przez który ma przejść podróżnik. Podczas jego drogi ma nastąpić przemiana rekwizytu oraz zniknięcie obiektu. Dzieci samodzielnie tworzą plan, scenariusz przebiegu zdarzeń  oraz wykonują każdy potrzebny element.

W niedzielę dzieci wraz z opiekunami pojechały do Wrocławia zmierzyć się w międzynarodowej Olimpiadzie. Trzymamy za nich kciuki!:)

Szczegółowe informacje o programie: www.kreatywnosc.pl

Marzec 12th, 2018|