Dzień kenijski

W dniu 1 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole „Dzień kenijski”. Kolejny raz – jak co roku – mogliśmy bliżej poznać kraj angielskojęzyczny. W ubiegłych latach mówiliśmy o państwach położonych na różnych kontynentach: Anglii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Gujanie. Tym razem była to położona w Afryce Kenia.

Wydarzenia tego dnia poprzedzone były lekcjami, podczas których dzieci poznawały kulturę, tradycje, florę i faunę tego kraju. Oglądaliśmy również filmy o życiu Masajów, a w szczególności filmy przybliżające nam codzienne życie dzieci oraz szkołę.

Zadaniem poszczególnych klas było przygotowanie projektów o różnej tematyce. Klasa „0” miała za zadanie pokazać i opisać owoce charakterystyczne dla Kenii, klasa „1” – ciekawe miejsca, klasa „2” – kuchnię, a klasa „3” – florę i faunę. Następnie dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały najciekawsze prace, które później były prezentowane na forum całej szkoły.

W dniu 1 grudnia spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Wydarzenie to składało się z trzech części:

1. Na początku zaprezentowane zostały wybrane przez uczniów najlepsze projekty. Klasę „0” reprezentował Antoni Kosicki, klasę „1” Maciej Natkański i Maciej Kukwa, klasę „2” – Cyprian Bieńkowski i Stanisław Kosicki, a klasę „3” – Damian Makarski, Tosia Tokarczyk, Tosia Machuta, Maja Ossowska i Kamila Błażejczyk.
  2. Drugą część stanowił quiz wiedzy o Kenii. Dzieci podzielone zostały na sześć mieszanych grup odpowiadających na pytania dotyczące omawianych zagadnień.
  3. Na koniec odbyła się wspólna zabawa oraz degustacja kenijskich potraw – ugali i irio.

Grudzień 1st, 2017|