Andrzejki

29 listopada 2017 r. odbyło się w naszej świetlicy świętowanie Andrzejek. Dzieci zostały zaznajomione z tradycją i zasadami zabawy związaną z Wigilią św. Andrzeja oraz z tym, że wróżby nie powinny być traktowane poważnie, gdyż jest to jedynie zabawa.

Swawole andrzejkowe odbyły się w specjalnie udekorowanej do tego sali gimnastycznej, podkreślającej klimat  i charakter święta. Przeprowadzaniem wróżb zajęli się  uczniowie klasy trzeciej przebrani w stroje wróżek oraz wróżbitów. Wróżenie przybrało różnego rodzaju formy – korzystano z kości do gry, serc z imionami, szpilek, talerzy, czy pudełka z zawodami .

„Przepowiadanie przyszłości” było wyśmienitą zabawą dla wszystkich jego uczestników, zarówno dla dzieci wykonujących wróżby, jak i dla tych, które chciały sprawdzić co przyniesie dla nich przyszłość.

Agnieszka Bartniak

Listopad 30th, 2017|