Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy na warsztatach wielkanocnych. Każda z klasa wykonywała pracę techniczną, związaną z określonym symbolem świątecznym. Pierwszaki zadbały o futro dla baranków, wyjątkowo zrobione z waty, ale równie mięciutkiej jak wełna. Klasa druga stworzyła kolorową wersję zajączków wielkanocnych z kulek krepiny. Najstarsza klasa przystroiła kurczaki w piórka, zrobione z żółtej włóczki.

Po skończonej pracy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie wielkanocnej pisanki. Teraz świetlicę zdobią różnokolorowe jajka wykonane samodzielnie, w oryginalny sposób. W naszych konkursach nie ma przegranych, dlatego każde dziecko otrzymało nagrodę za wysiłek włożony w swoją pracę. Były również trzy wyróżnienia.

Podsumowaniem dzisiejszego dnia było symboliczne podzielenie się jajkiem oraz składanie życzeń. Następnie dzięki zaangażowaniu rodziców uczniowie mogli zjeść drobny poczęstunek. Co prawda nie było tradycyjnego żurku, ale za to nie zabrakło bab wielkanocnych, serników i mazurków.

Dyrekcja oraz nauczyciele życzą zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym.

Kwiecień 17th, 2019|